Tipy, rady, triky a informace o Grand Theft Auto

Měsíční archív: Duben 2014

0

Grand Theft Auto 4 kody

Grand Theft Auto 4 toho nabízí svým fanouškům opravdu veliké množství. Pojďme se podívat na několik zajímavostí, na které můžete během hraní narazit a které vás určitě potěší.

V prvé řadě se jedná o to, že zůstanete ušetření všech loadovacích obrazovek, a to také při přechodu z interiéru do exteriéru a opačně. Tímto je zajištěna mnohem větší plynulost hry. Dále si třeba budete moci zajít do obchodu, zakoupit si přesně oblečení, které vám sedne.

Můžete si zajít do restaurace na pořádný steak a tak podobně. Čeká na vás samozřejmě spousta klasických mini her, jako jsou například šipky, kulečník, herní automaty nebo bowling. Velice zajímavé jsou ve hře také různé stand-up vystoupení, na které si můžete zajít. Zde je však třeba ovládat docela dobře angličtinu, abyste se mohli zasmát. Jestliže budete naštvaný na celý svět, můžete se také do baru zajít opít, podle čehož se pak hlavní postava bude také chovat.

Bude se motat, občas spadne na zem a pokud třeba pojedete opilí autem, Niko sám od sebe zatáčí, usíná a tak podobně. Ve hře narazíte také na spoustu interaktivních objektů. Zde se jedná třeba o to, že můžete nastoupit na plošinu na mytí oken, kterou se můžete nechat vyvést na vrcholek mrakodrapu. Dále si můžete pustit televizi, přepínat programy a dívat se na své oblíbené pořady. Jakmile hru dohrajete, můžete ve hraní samozřejmě pokračovat, což si můžete zpříjemnit použitím nějakých cheatů.

(Celý příspěvek…)

0

Cheaty na GTA 4 PC

Grand Theft Auto 4 je velice oblíbeným dílem herní série Grand Theft Auto, který spatřil světlo světa v roce 2008. Na svědomí jej má samozřejmě opět vydavatelská herní společnost Rockstar Games.

Původně byla tato hra koncipována pouze pro herní platformy, jako třeba Playstation a Xbox. O dva měsíce později však byla vydána také verze pro počítačové soustavy.

Čtvrtý díl byl proti svým předchůdcům specifický v mnoha věcech. V prvé řadě se jednalo o zcela nový engine s názvem Rage, který společnost Rockstar Games použila již například v herním titulu Table Tenni. Tento engine tedy drastickým způsobem vylepšuje pohyby ve hře a nabízí hráčům mnohem realističtější fyzickou stránku.

V Grand Theft Auto 4 má také veliký význam (mnohem větší než v dílech minulých) mobilní telefon, který budete neustále nosit u sebe. Můžete jej ve hře využívat jako fotoaparát, organizér, můžete jeho prostřednictvím domlouvat schůzky nebo samozřejmě také používat cheaty, kterých je v tomto pokračování připraveno opět veliké množství. Mobilním operátorem ve hře je společnost Whiz Mobile. Pokud budete hrát multi player, můžete mobilní telefon používat také ke kontaktování ostatních hráčů.

V klasické kampani si můžete do mobilu z internetu stáhnout různá vyzvánění a barevné schémata. Důležitou věcí v GTA 4 je dělání si přátel, což vám může během hraní přinést nesporné výhody. Můžete se například spřátelit s Little Jacobem, u které můžete později nakupovat zbraně nebe třeba s bratrancem Romanem, který jezdi s taxíkem a nabídne vám jízdy zadarmo.

(Celý příspěvek…)

0

Cheaty na GTA 4 ps3

Stejně tak jako ve všech ostatních dílech slavné herní série Grand Theft Auto, tak ve čtvrtém díle můžete používat cheaty.

Cheaty do GTA jsou koncipovány tak, abyste se mohli po dohrání hry v tomto velikém světě ještě trošku více pobavit.

V Grand Theft Auto 4 se zadávají cheaty ve hře prostřednictvím mobilního telefonu. Vytáhnutí mobilního telefonu docílíte stlačením šipky nahoru.

Dalším krokem je opětovné zmáčknutí šipky nahoru, přičemž poté již můžete naťukat daný cheat a následně na něj zavolat. Je třeba ještě podotknout, že pokud budete zadávat nějaké cheaty během hraní hry, tak mohou následně zablokovat nějaké achievmenty a vy je nebudete moci následně splnit. Proto se samozřejmě nedoporučuje ukládat hru, pokud máte nějaké cheaty aktivní. Pojďme se tedy nyní podívat na nějaké cheaty, které můžete ve hře použít.

 • 482-555-0100: zdraví naplno
 • 362-555-0100: štít naplno
 • 468-555-0100: změní světlost a počasí
 • 359-555-0100: dostanete vrtulník
 • 938-555-0100: dostanete loď
 • 227-555-0168: dostanete sportovní auto SuperGT
 • 267-555-0150: přidá jednu hvězdu celkové hledanosti
0

GTA 4 Easter Eggs

V prvé řadě bychom si měli nejdříve osvětlit, co to vlastně takzvané Easter Eggs ve hře Grand Theft Auto 4 jsou.

Jedná se vlastně o takové odkazy na předchozí díly této série a další hry od vydavatelské herní společnosti Rockstar Games, které mohou mít podobu internetových stránek, lidí, předmětů, vysílání v televizi a dalších možných i nemožných věcí.

Tyto věci vám samozřejmě k ničemu nejsou, neboť slouží pouze k účelu jakéhosi pobavení a tak podobně. Tyto věci jsou ukryté po celém Liberty City a můžete na ně narazit naprosto kdekoliv. Pojďme se nyní podívat na nějaké z těchto Easter Eggs. Jedná se například o golfové hřiště ve Firefly parku. Pokud na něj během hraní narazíte, tak si určitě udělejte čas na prohlídku tohoto hřiště.

Můžete zde najít opravdu veliké množství miniatur lokací, které můžete znát z předchozích dílů. Namátkově se jedná například o hotel Ocean View, obří slepice z Gta: SA, větrný mlýn, maják z Liberty City a tak podobně. V televizi můžete narazit také na CJeje, kterého můžete znát z předešlého dílu. Pokud si tedy někdy doma zapnete televizi, tak na něj můžete narazit v pořadu I´m Rich, přičemž v jedné z epizod zde CD skáče padákem.

Další zajímavou věcí je potom také zničený vrak lodi, která velice efektivně vybuchla na konci třetího dílu. Vrak této lodi se tedy dostal až k Liberty City, na které se v tomto dílu můžete podívat. Během procházek městem můžete narazit také na různé grafity, které můžete znát z předchozích dílů. Na videu níže se můžete podívat na drtivou většinu všech Easter Eggs, na návody, jak se k nim dostat a další věci.

(Celý příspěvek…)

0

GTA 4 Dopravní prostředky

Dopravních prostředků je v Grand Theft Auto 4 samozřejmě opět poměrně veliké množství, přičemž se zde vyskytuje několik typů těchto prostředků. Jedná se samozřejmě o auta, dále jsou to motorky, lodě a vrtulníky.

Ke hře byly vydány také dva datadisky, které nesou název The Lost and the Damned a The Ballad of gay Tony. V těchto datadiscích se vyskytují určitá specifická vozidla, které jsme v základní hře nenašly.

Pokud bychom se tedy měli podívat na nějaké určité dopravní prostředky, které se v této hře vyskytují, můžeme začít například u automobilů.

 • automobily – Bobcat, Feroci, Esperanto, Merit, Minivan, Patriot, Peyote, Phantom, Benson, Cabby, Caddy, Comet, Dukes, Emparor, Futo, Fortune a spousta dalších
 • motorky – Angel, Akuma, Faggio, Zombie, Wolfsbane, Vader, Sanchez, Lycan, Nightblade, Hellfury, Innovation, Hexer, Police Bike, Wayfarer a další
 • lodě – Blade, Tug, Tropic, Squalo, Smuggler, Reefer, Police Predator, Marquis, Jetmax, Floater, Dinghy
 • vrtulníky – Swift, Skylift, Police Maverick, Maverick, Buzzard, Annihilator

Dopravních prostředků je zkrátka ve hře Grand Theft Auto 4 opravdu veliké množství, přičemž k některým dalším se můžete dostat například pomocí cheatů. Jedná se zejména o nějaké super rychlé auta a tak podobně.