Tipy, rady, triky a informace o Grand Theft Auto

Měsíční archív: Březen 2014

0

GTA 4 Multiplayer

Grand Theft Auto 4 jste si mohli zahrát také jako multi player po internetu. V současné době se jedná o mrtvý projekt, neboť vývojové studio ohlásilo v roce 2013 konec vývoje.

Multi player k této hře byl oficiálně spuštěný a vyvíjený již od roku 2008, avšak od této doby nebyla vydána žádná stabilní verze tohoto multi playeru. Oficiální forum však ale stále běží, přičemž si můžete stále stahovat herního klienta.

Pojďme se tedy nyní podívat na návod, jak si zahrát GTA 4 online. V prvé řadě musíte mít samozřejmě nainstalované GTA 4. Dále byste měli mít nainstalovaný patch 1.0.7.0. Pokud jej nemáte, tak si jej jednoduše stáhněte a nainstalujte. Další věcí je instalace oficiálního herního klienta s názvem TeknoGods Beta. Poté se již konečně můžete připojit do Tunngle sítě. Další věcí je pak zapnutí TeknoHelpera.

Zde si můžete vybrat ze dvou možností. V prvé můžete vybrat možnost Automatic Mode (client), kdy se připojíte do nějaké hry anebo vyberete možnost Automatic Mode (host), kdy vy sami vytvoříte nějakou hru. Pak již jen zapnete Grand Theft Auto 4, přičemž můžete založit novou hru nebo načíst nějakou dřívější. Abyste se mohli připojit do již vytvořené hry, tak ve hře stiskem tlačítka “arrowUP” aktivujete mobilní telefon.

Tam si vyberete vlastně už jenom místnost  a stisknete klávesu F12 pro dokončení celého procesu. Jak již bylo ale výše řečeno, raději sáhněte po online hraní titulu Grand Theft Auto: San Andreas, který je mnohem oblíbenější, ale hlavně také dokončený. Pokud budete chtít Grand Theft Auto 4 přeci jenom vyzkoušet, můžete se níže podívat na video návod celého procesu.

(Celý příspěvek…)

0

GTA 4 cestina

Čeština do hry Grand Theft Auto 4 v dnešní době samozřejmě existuje, avšak nejedná se o oficiální verzi. Oficiální překlady totiž nebyly herní vydavatelskou společností Rockstar Games schváleny. Oficiální překlady pak nejsou schváleny ani pro další díly z této série.

O důvodech těchto kroků se můžeme však jenom dohadovat. Padaly takové argumenty, že v České republice je příliš malý odbyt pro tuto hru a tak podobně.

To však ale nebude asi úplně pravda, neboť oficiální překlady nebyly povoleny ani zemím, kde je tento odbyt mnohonásobně větší. Každopádně, jak již bylo výše řečeno, si češtinu můžete stáhnout. V prvé řadě se však podívejte, jakou máte verzi hry. Češtiny jsou totiž dělány pro různé verze, přičemž většinou s dalším patchem přišla nová verze češtiny.

K instalace čeština budete možná potřebovat také speciální prográmek s názvem MagicIV, což je program, který se stará o instalování patchů, čeština do hry a tak podobně. V prvé řadě tedy spustíte tento prográmek a kliknete na tlačítko Validate Files. Tímto se vám vlastně zpřístupní tlačítko Apply Patch, na které můžete kliknout. Jakmile toto uděláte, tak můžete program MagicIV vypnout a zapnout klasickou instalaci češtiny.

Stránek, že kterých si můžete patche, češtiny a další věcí stáhnout, je na internetu poměrně veliké množství. Jednou z takových stránek je například fanouškovská stránka, kterou najdete na internetové adrese gta.cz.

0

Jak nainstalovat GTA 4

Grand Theft Auto 4 je velice oblíbeným dílem z akční herní série Grand Theft Auto, přičemž máte několik možností, jak si můžete hru zahrát.

V prvé řadě můžete samozřejmě zakoupit originál, přičemž v dnešní době (hra byla vydána v roce 2008) jej můžete na internetu zakoupit za cenu zhruba kolem tří set korun. Hru najdete v internetových obchodech, které se zabývají prodejem herních titulů, a to jak na Playstation, Xbox, tak také samozřejmě na počítač.

Grand Theft Auto 4 si můžete pořídit samozřejmě ve všech verzích. Další možností je pak stáhnutí hry, pokud se vám nechce vyhazovat peníze za originál. Hru si můžete taktéž stáhnout několik způsoby. Určitě se doporučuje mrknout spíše na nějaké webové uložiště, jako je například uloz.to a tak podobně. Hru si můžete stáhnout zdarma, aniž byste porušili nějaké zákony. U nás v České republice jde totiž o to, že z internetu můžete legálně stahovat, avšak již nesmíte sdílet.

Tímto se dostáváme ke druhému způsobu stáhnutí hry, a to je prostřednictvím torrentové sítě. V prvé řadě budete potřebovat nějakého torrentového klienta, jakým je například BitSpirit, BitLord, uTorrent a tak podobně. Jakmile jej budete mít, již si můžete na torrentových serverech vyhledat nějaký konkrétní torrent a začít stahovat.

Opět se však doporučuje, abyste ještě před stahování nastavili upload v nastavení programu na nulu. Tyto programy totiž pracují tak, že vy stahujete určité části daného souboru od mnoha lidí, přičemž tyto části pak poskytujete dalším lidem ke sdílení. Pokud si nastavíte upload na nulu, můžete tomuto předejít, takže budete pouze stahovat a na sdílet dále.

0

GTA 4 hardvérové požadavky

Grand Theft Auto 4 je v celkovém pořadí již jedenáctým dílem velice oblíbené herní akční série Grand Theft Auto, přičemž jej má opět na svědomí herní vydavatelská společnost Rockstar Games.

Hra byla vydána v roce 2008, přičemž primárně jste si ji mohli zahrát pouze na herních platformách Microsoft Xbox 360 a Playstation 3. Později byla hra předělána také pro počítačové sestavy s operačním systémem Windows.

Tento díl byl specifický hlavně v tom, že začal používat zcela nový herní engine s názvem Rage. Tento engine zajišťuje mnohem lepší pohyby ve hře a celkově reálnější fyziku a tak podobně. Grand Theft Auto 4 má také pár zajímavostí, které vás určitě docela příjemně překvapí. Jedná se v prvé řadě například o to, že během hraní nenarazíte na žádné otravné loadovací obrazovky, a to ani z přechodu z exteriéru do interiéru.

Každý z ulic v herním městě Liberty City má svoje jméno, budete moci měnit oblečení hlavní postavy, občas si dopřát nějaké jídlo, zahrát si jednu z klasických mini her, jako je třeba kulečník, herní automaty, šipky, bowling a tak podobně. Můžete navštívit třeba také nějakou stand-up show, přičemž pokud ovládáte angličtinu, tak se na nich můžete královsky pobavit. Samozřejmostí jsou pak návštěvy striptýzových barů, možnost opít se jak a tak dále. Pojďme se nyní podívat na minimální a doporučené systémové požadavky.

(Celý příspěvek…)

0

GTA 4 policejní mód

Grand Theft Auto 4 je jedním z nejoblíbenějších dílů celé herní série, a proto není divu, že bylo vytvořeno množství různých fanouškovských modifikací, které se opravdu povedly.

V tomto módu, který se oficiálně jmenuje LCPD: First Response, tedy nastoupíte do státních služeb a budete si dokonce moci vybrat, jakou práci budete chtít zastávat (je zde spousta policejních postů).

Může se jednat například o udělování obyčejných pokut nebo se samozřejmě můžete vrhnout také po větších rybách a posílat za mříže ozbrojené gangstery a tak podobně. Mezi další věci, které budete v tomto módu moci dělat, patří například prověřování rvaček, zachraňování sebevrahů, pomáhání při pacifikaci celých gangů a spoustu dalšího.

K tomuto módu vydávají autoři také různé updaty, které zlepšují spoustu věci, které v předchozích verzích nefungovaly správně nebo přinejmenším fungovaly trochu divně. Jednalo se například o stíhání zločinců v autě, které nebylo moc promyšlené. Na začátku si pak také můžete vybrat jak bude váš policista vypadat, jaký model policejního auta budete chtít a spoustu dalších věcí. Na videu níže se můžete podívat na herní video k tomuto módu nahrané fanouškem.

Je zde ukázán klasický výslech zločinců, honba za zločincem v plném provozu a tak podobně. Určitě se tedy jedná o zajímavý počin a pokud již máte tento díl několikrát obehraný bez různých modifikací, zkuste tento policejní mód, který je samozřejmě k dispozici zdarma ke stažení.

(Celý příspěvek…)

0

Jak vydělat peníze v GTA

Grand Theft Auto je jednou z nejoblíbenějších akčních herních sérií, kterou má na svědomí herní vydavatelské studio Rockstar Games. Do dnešního dne bylo vydáno v této sérii celkově osm samostatných dílů a k tomu další čtyři rozšíření jednotlivých her.

Jedná se o rozšíření k dílu prvnímu s názvy London 1961 a London 1969, dále o rozšíření k dílu druhému s názvy The Ballad of Gay Tony a The Lost and Damned. Hlavní postavy této herní série dabovala spousta známých hollywoodských herců, přičemž se zde vystřídali například James Woods, Michael Madsen, Joe Pantoliano.

Dále třeba Samuel L. Jackson, Ray Liotta, Robert Loggia, Frank Vincent a tak podobně. Jednoho z aktérů namluvil ve čtvrtém pokračování této herní série dokonce český herec Karel Roden. Jednou z nejdůležitějších věcí v této herní sérii je samozřejmě vydělávání peněz, čímž je v drtivé většině případů podmíněn také jistý herní progres.

Vydělávat peníze můžete poměrně mnoha způsoby, přičemž některé jsou více a některé méně efektivní. V prvé řadě se tedy jedná o to, že peníze můžete vydělávat zabíjením lidí a zejména kradením aut, o čemž tato herní série byla hlavně za začátku. Tímto ale asi nebudete schopni vydělat nějaké opravdu veliké peníze.

Dalším způsobem je samozřejmě hrát klasickou dějovou linii, která obnáší plnění úkolů pro mafiánské rodiny a pro další gangy. Za tyto kšeftíky již budete schopni vydělat opravdu veliké peníze a ve hře se tak posunout také dále. Na videu níže se můžete podívat na cesty, jak vydělat peníze v posledním dílu této herní série.

(Celý příspěvek…)

0

Jak nainstalovat GTA San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas je jednou z nejoblíbenějších her vůbec. Na svědomí ji má samozřejmě opět herní vydavatelské studio Rockstar Games.

Instalace této hry je jednoduchým procesem, kterým vás samozřejmě provede průvodce instalace. To samozřejmě v případě, že si zakoupíte originální verzi této hry.

Pokud nad tím uvažujete, tak se určitě neplácnete hluboko přes kapsu. Originál této stále skvělé hry si totiž můžete pořídit za cenu zhruba kolem dvou set korun, což je opravdu skoro až směšná částka.

Každopádně pokud si hru nechcete kupovat, tak si ji můžete stáhnout. S tímto však začínají problémy s instalací, avšak nic, co by průměrný uživatel počítače nezvládl. Jedná se samozřejmě například o zadání sériového čísla, které bývá napsané na krabičce originální hry. Vy si jej v tomto případě musíte najít na internetu.

Stránek se sériovými čísly k hrám a programům je opravdu veliké množství, takže jej najdete snadno. Další věcí, co budete pravděpodobně potřebovat je crack. Většinou však bývá crack (někdy také i sériové klíče) dodáváné přímo v instalačním souboru s danou hrou, který si stáhnete z internetu. Hra může být také ve formátu iso a tak podobně. Může být tedy vedena jako virtuální jednotka.

K otevření takových souborů budete potřebovat speciální programy, jako jsou například Power ISO, Deamon Tools, Alcohol 120% a tak podobně. Každopádně práce s těmito programy je každému asi dost dobře známá, takže to není třeba rozebírat.

0

Jak stáhnout GTA San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas je velice oblíbenou akční počítačovou hrou, kterou má na svědomí známé vydavatelské studio Rockstar Games, které má na svědomí jak předchozí díly, tak také další díly ze série Grand Theft Auto.

Jedná se o celkově osmý díl v této sérii a třetí díl, který je vedený ve 3D zobrazení. Hra spatřila světlo světa v roce 2004, přičemž byla původně dělána pouze pro herní konzoli Playstation 2.

O rok později, tedy v roce 2005, jsme si mohli hru zahrát také na svých počítačích s operačním systémem Microsoft Windows a také na herní konzoli Xbox 360. Způsobů, jak si můžete zahrát Grand Theft Auto: San Andreas je samozřejmě několik. Tou nejlepší cestou je si hru zakoupit. V současné době si můžete tuto hru zakoupit za něco kolem dvou set korun, což je opravdu směsná částka. Pokud se vám však nechce za tuto hru dávat peníze, můžete si ji stáhnout. Zde je opět několik možností.

Můžete se podívat na nějaké webové uložiště, jako je například uloz.to, kde si hru můžete stáhnout, přičemž nebudete porušovat žádné zákony. Pravděpodobně budete potřebovat také crack nebo serial key, tyto věci však většinou bývají přiložené k instalátoru. Další možností je stáhnout si tuto hru prostřednictvím torrentu. K tomu budete samozřejmě potřebovat nějakého torrentového klienta, kterým je například uTorrent, BitLord, Azureus a tak podobně.

Jakmile jej budete mít, najdete si torrent k této hře a můžete začít stahovat. Avšak pozor, zakažte si v nastavení těchto torrentových klientů upload. Stahování je totiž u nás v České republice legální, avšak sdílení souborů již ne, přičemž pokud stahujete přes torrenty, tak zákonitě stažené části sdílíte s ostatními uživateli. Níže se můžete podívat na herní video z této hry.

(Celý příspěvek…)

0

Cheats na GTA Liberty City

Grand Theft Auto : Liberty City Stories je akční počítačovou hrou, kterou má opět na svědomí oblíbené herní vydavatelské studio Rockstar Games. Hra byla vydána v roce 2005, přičemž je dělána pouze pro herní platformy PlayStation 2 a PlayStation Portable.

Pokud bychom se měli podívat na příběh, tak hlavním hrdinou je zde Tony Cipriany, který se do města Liberty City vrací z exilu.

Ve městě ho přivítá samotná hlava tamější mafie Don Leone, avšak práci bude Tony dělat v příštích dnech pro Vincenza, což je je Donův caporegima. Vincenzo ale později zradí, takže Tony bude určitou chvíli pracovat pro O´Toola, což je Tonyho starý přítel. Tony má také neustále veliké problémy s matkou, která se do něj pořád naváží, říká mu, že jeho otec by se za něj styděl, kdyby žil a tak podobně. Tony se matku samozřejmě snaží přesvědčit o opaku, avšak nic nepomáhá.

Nakonec to skončí tak, že zmasakruje matčina oblíbeného řezníka a udělá z něj Sicilský salám. Tímto se Tony dostává do zločinecké hiearchie, ve které bude šplhat čím dál výš. V této hře je několik mafií a gangů, pro které můžete pracovat, a které se od sebe liší několika věcmi. Jedná se například o Yakuzu, jejímž šéfem je Asuka. jejich auta jsou červenomodrá a jako zbraně používají nejčastěji Uziny a pistole. Dále zde máme gang El Diablos, který sídlí v přístavu. Jejich auta jsou černá s rudými plameny, přičemž jako zbraně používají pistole a basebollové pálky.

Jamajským gangem ve hře jsou dále Yardies, kteří se také vyskytují v přístavu. Jako zbraně nejčastěji používají také pistole a basebollové pálky. Arzenál zbraní ve hře je opravdu obrovský, najdete zde kromě výše jmenovaných například samopaly, snipery, brokovnice, molotovy, sekáčky na maso, obušky, plamenomety a tak podobně. Pokud jde o cheaty, tak samozřejmě i zde je můžete používat a to prostřednictvím kombinace kláves na game padu. Na některé se můžete podívat níže.

(Celý příspěvek…)

0

Cheaty do GTA 5 PS3

Série her z akční série Grand Theft Auto je jednou z nejoblíbenějších a nejhranějších herních sérií na světě.

Svědčí o tom samozřejmě to, že se stále vydávají nové a nové díly, jejichž vývoj stojí více a více peněz, přičemž na každý díl se fanoušci těší jak na smilování.

Každopádně Grand Theft Auto 5 je výjimečným dílem zejména v tom, že si zde můžete zahrát také také multiplayer dalšími hráči z celého světa.

Ve své podstatě se o tomto multiplayeru můžeme bavit jako o samostatné hře, neboť moc nesouvisí s linií single playeru. Vývoj této hry byl opravdu dlouhý, přičemž vyšel na něco kolem neuvěřitelných pěti miliard korun. Vydání hry se také několikrát odkládalo, přičemž nakonec vyšla v září loňského roku. Na začátku byla hra dělána pouze pro herní konzole, jako je Xbox 360 a Playstation 3.

Fanoušci, kteří vlastní pouze počítačové soustavy, by však toto společnosti Rockstar Games neodpustilo, takže byla zanedlouho vydána verze také pro počítače. Multiplayer této hry byl spuštěn hned prvního října minulého roku. První věcí je to, že v multi playeru budete začínat zcela od začátku. Nemůžete si tedy přenést svoji postavu z příběhové linie. Samotná příběhová linie, jakou ji známe ze single playeru, zde také nehraje moc velkou roli, neboť multi player má příběh vlastní.

Na začátku hry si vytvoříte svoji novou postavu, což je také zajímavé, neboť tvorba postavy neprobíhá vůbec klasicky. Vy si totiž nastavíte vzhled svých rodičů a prarodičů, na základě čehož vám bude vygenerován váš vlastní vzhled. Tento si pak můžete samozřejmě upravit prostřednictvím oblečení, různých účesů, tetování a dalších doplňků. Pokud bychom se měli bavit o cheatech, tak samozřejmě existují, avšak pouze na klasickou verzi. Multi player by s cheaty pak samozřejmě ztrácel zcela smysl.

(Celý příspěvek…)